m

Loader image
Loader image
Back to Top
 

Sıkça Sorulan Sorular

Sunucu ne zaman açılacak ?

Sunucu şu an yapım aşamasındadır. Kesin bir tarih belirtememekle birlikte 2023 yılı ilkbahar zamanları açılışını yapmayı planlamaktayız.

Sunucu Türü Nedir?

Callisto Mark sunucusu Rol Yapma (Role Play) türevinde, emeğe dayalı ve gelişmesi zor bir sunucu olacaktır.

Donate&Market sistemi olacak mı?

Oyuncular arasında güç ve görsel dengeleri bozmayacak türevde Market sistemi getirilebilir. Callisto Mark sunucusu hiçbir zaman bir oyuncuyu diğerinden güçlü kılacak satış yapmayacaktır.

Stat, Skill Cap ve PH Durumu Nasıl Olacak?

Stat puanları, gerekli testler uygulandıktan ve uygun görülmesi durumunda 30.000 puana kadar geliştirilebilir durumda olacaktır.

Skill puanlarında herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Tek bir karaktere oyundaki tüm yetenekleri kasabiliyor olacaksınız.

Sunucuda PH karakterinizin yetenek puanı toplamına göre olacak. Yani karakterinizin yetenek puanı ne kadar yüksekse o kadar zor gelişim sağlayacaksınız. İlk geliştirdiğiniz yetenekler oldukça kolay gelişecektir.

Yetkili alımı olacak mı?

Callisto Mark sunucusu Jada ve VOR tarafından özgünce geliştirilen bir sunucudur. Şu an herhangi bir yetkili alımı olmayacaktır.

Callisto Mark sunucusunu diğer sunuculardan farklı kılan nedir?

Sunucumuz en önemli özelliği emeğe dayalı bir sistem ile kurulacak olmasıdır. Karakterlerinizi güvenle geliştirebilecek, oyun keyfiniz yarıda kalmayacağını bilerek oynayabileceksiniz. Ultima-Online Türkiye sunucularında çokça gördüğümüz standartlara bağlı bir sistem yerine, özgün ve yenilikçi yaklaşımla inşa ettiğimiz Callisto’da, gerçekliği oyuna yansıtarak sizlere harika bir simülasyon deneyimi yaşatmayı arzuluyor olacağız. Yıllara meydan okuyan Ultima-Online oyununu, günümüz oyun deneyimine yakınlaştırmak ve daha önce Ultima deneyimi olmamış oyunculara rahatlıkla oyunu öğreterek, yeni bir Ultima kuşağı kurmayı amaçlıyoruz.

Callisto'nun ilk sürümünü neden kapattınız?

1 Ocak 2021 yılında siz değerli oyuncularımıza açılışını yaptığımız Callisto UO sunucusu yoluna “emek ve gerçeklik” mottosuyla çıkmıştı. Ancak zaman içinde fikir ayrılıkları yaşandı ve bir çok fikir ortaya atıldı. Oyuncu memnuniyetini, sunucu durumundan daha öncelikli duruma getirmek, bizleri Callisto’yu yeniden ve sıfırdan oluşturma fikrine itti. Bizler tüm engellere ve karşı duruşlara rağmen her zaman burada olacağımızı bellirttik. İşte bu yüzden yeniden ve daha güçlü şekilde sizlere Callisto Mark sunucusunu geliştiriyoruz.

Neden sürekli ``emek ve gerçeklik``ten bahsediyorsunuz?

Bizler hayatımızın büyük bölümünü Ultima-Online’a harcamış kişiler olarak, emeğin ziyan olmasının ne kadar kötü bir his olduğunu biliyoruz. Ultima-Online gibi her yönü ile geliştirilebilen, her çağın oyunu olarak nitelendirdiğimiz bu diyarda, verdiğimiz ve vereceğiniz emeğin karşılığını tam olarak almak istiyoruz.

Gerçeklik hakkında, Ultima-Online’ın kendi yaratılışı zaten gerçekliğe çok yakındır. Aslında oyunun bir MMORPG türevi yerine, bir simülasyon oyunu olduğunu farkına vardık ve bu yüzden içimizdeki ortaçağ aşkını deneyimlemenin en iyi yolunun gerçeklik olduğuna karar verdik. Callisto Mark’ı da buna uygun tasarlamaktayız.

error: İçerik korunmaktadır.